طراحی سایت

آموزش قابلیت جدید المنتور پرو 2022 برای ساخت preloader (پریلودر)

مقدمه

بازدید کنندگان سایت همیشه عجله دارند و وب سایت های که زمان بارگزاری آن ها بیش از 2 یا 3 ثانیه طول بکشد را کند یا حوصله بر تلقی می کنند. چاره کار در چنین شرایطی استفاده از پریلودر است که کمی برایتان زمان می خرد! در حقیقت این بهترین راه برای عبور از ترس از دست دادن کاربران به شمار می رود. در چنین شرایطی تمام صفحه سایت شما به صورت کامل لود می شود و کاربران نشانه های مثبتی از این حرکت شما دریافت می کنند. نحوه اضافه کردن انیمیشن پیش بارگذاری در وردپرس به راحتی از طریق افزونه قابل انجام است، اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه می خواهید ادامه مطلب را از وبینیو دنبال کنید.

چه زمانی باید از Preloader استفاده کنیم ؟

به طور معمول هنگامی که از یک سایت بازدید می‌کنید , مرورگر شما شروع به دانلود قسمت‌های مختلف سایت می‌کند . برخی از قسمت‌های وبسایت سریع‌تر لود می‌شوند ( به عنوان مثال متن , کد HTML و CSS ) . برخی از قسمت‌های وبسایت نیز کندتر بارگذاری می‌شوند ( به عنوان مثال : تصاویر و فیلم ) .

اگر بیشتر مطالب شما متن و تعداد بسیار کمی تصویر و ویدئو باشد , واقعا نیازی ندارید که یک preloader به وبسایت خودتان اضافه کنید . ولی اگر بیشتر محتوای شما عکس و ویدیو باشد , کاربران شما باید قبل از اینکه بتوانند تمام محتوا را ببینند , صبر کنند . در طی این بارگیری‌های جزئی , وب سایت شما ممکن است کند به نظر برسد . حتی گاهی ممکن است کاربران فکر کنند که اتصال به سایت قطع شده‌ است . در اینجا , افزودن یک preloader این شکاف را پر می‌کند و نشانی برای پیشرفت کار در طول بارگذاری صفحه می شود .

روش های اضافه کردن پریلودر

1- اضافه کردن یک Preloader در وردپرس با استفاده از افزونه ی WP Smart Preloader

2- اضافه کردن یک Preloader در وردپرس با استفاده از افزونه ی elementor

در این مقاله ما روش دوم را توضیح خواهیم داد.

اضافه کردن یک Preloader در وردپرس با استفاده از افزونه ی elementor

در آپدیت جدید المنتور  یک قابلیت جذاب اضافه شده که قبل تر بهش میگفتن پریلودر ولی در المنتور اسم ش هست page transition .
وقتی کاربری قصد دارد وارد سایت شما بشود از زمان وارد کردن آدرس سایت شما در نوار ادرس تا باز شدن صفحه مورد نظر مقداری زمان خواهد برد. این زمان انتظار را میتوان با فعال کردن پریلودر یا همان ترنزیشن برای کاربر جذاب تر کرد و رضایت کاربر را از سایت خودمان افزایش دهیم.
در ویدئو زیر آموزش فعالسازی این قابلیت را برای شما به صورت ویدئویی آماده کرده ام.
امیدوارم براتون مفید باشه.


گروه طراحی سایت وبینیو به صورت تخصصی در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد. باعث افتخار هست پروژه های طراحی سایت خودتان را به تیم متعهد و متخصص وبینیو بسپارید…

 

دوره آموزش استوری موشن وبینیو

احسان قسیمی

طراحی سایت در مشهد - سئو و دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نظرسنجی