وردپرس

هاست داخلی یا هاست خارجی ؟ کدام مناسب تر هست ؟

هاست داخل یا خارج ؟

هاست داخلی یا هاست خارجی ؟ کدام مناسب تر هست ؟
هاست داخلی یا هاست خارجی ؟ کدام مناسب تر هست ؟

در ابتدا لازم هست که بگم هاست خارجی و هاست داخلی چی هست؟

به زبان خیلی ساده و خلاصه بخوایم بگیم هاست یک سیستم کامپیوتری هست که اطلاعات سایت ما در هارد آن ذخیره می شود( نکته : جایی که این سیستم های کامپیوتری نگه داری میشوند رو بهش میگن دیتا سنتر. ) ، حالا اینکه این سیستم کامپیوتری در داخل کشور باشه یا خارج کشور بهش میگن هاست داخل یا خارج.

مزایا هاست خارج :

  1. دیتاسنتر های خارج از کشور تجهیزات بروزتری دارند و تجهیزات قدیمی و مستهلک شده در این دیتاسنتر ها جایی ندارند در نتیجه کیفیت هاست همیشه بالا خواهد بود.اگر بخوایم مثالی در این مورد بزنیم میتوان به تفاوت هارد ها اشاره کرد در هاستینگ های حرفه ای از هارد SSD استفاده می شود و در یک دوره زمانی خاص حتی در صورت خراب نشدن تعویض می شوند تا کارایی هارد دیسک پایین  نیاد. ولی در هاست های داخل بعضا حتی روی هارد های مکانیکال هستند هنوز و خوب طبیعتا کیفیت سرویس متفاوت خواهد بود.
  2. به علت استفاده از تجهیزات به روز آپ تایم هاست های خارج از کشور زیاد هست. و قطعی و down  شدن سرورها کمتر می باشد.
  3. اگر در سایت خود سرویسی داشته باشید که ایران رو تحریم کرده باشه وقتی هاست شما خارج باشه مشکلی پیش نمیاد و میتونید از آن سرویس استفاده کنید. مثال : شما یک سایت وردپرسی دارید و یک افزونه روش نصب هست که نوشته های شما رو در یک کانال تلگرام قرار می دهد. خوب اگر هاست داخل داشته باشید چون تلگرام در ایران فیلتر هست آن افزونه برای شما کارایی ندارد و نمیتواند پست های شما را در تلگرام قرار دهد و …

مزایا هاست داخل :

  1. هنگامی که کاربر آدرس سایت شما رو در مرورگر خود وارد میکند یک مسیری تا هاست شما طی میشه تا اطلاعات سایت شما خوانده بشود حالا اگر این مسیر کوتاه تر باشد سرعت بالاتر خواهد رفت پس اگر مشتریان شما داخل ایران باشند طبیعتا هاست ایران بهتر خواهد بود.
  2. متاسفانه با توجه به شرایط کشور ارتباط با فضای بین المللی در کش و قوس هست و گاهی پهنای باند بین الملل را محدود میکنند که این کار باعث میشود دسترسی به سایت شما مشکل شود که خوب در این صورت هاست داخل بهتر هست چون نیازی به پهنای باند بین الملل نخواهد داشت.

جمع بندی:

اگر مشتریان شما فقط در ایران هستند و از سرویس هایی که ایران را تحریم کرده اند یا ایران آنها را فیلتر کرده استفاده نمی کنید، هاست داخل خریداری کنید ولی اگر این شرایط را ندارید هاست خارج تهیه کنید.

دوره آموزش استوری موشن وبینیو

احسان قسیمی

طراحی سایت در مشهد - سئو و دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نظرسنجی